KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13464023
nr 1346 4023
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1973, "Valsnäs, Öland". Olja på pannå, 15x55 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 7 september 2020
kl 20:51:38
7/9 20:33:49
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon